Zalewska i Pedryc triumfują w X Mistrzostwach Polski Match Play

Po czterech dniach rywalizacji na polu Kalinowe Pola GC tytuł mistrzyni i mistrza kraju match play zdobyli Dorota Zalewska (Binowo Park GC), która pokonała Dominikę Gradecką (Gradi GC), a Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) zwyciężył z Philippem Pakoschem (Kalinowe Pola GC).

Od początku finałowego starcia z Philippem Pakoschem na prowadzeniu był Alejandro Pedryc. Na „piętnastce” nastąpił remis, jednak nie potrwał on długo. Kolejne dwa dołki wygrał Pedryc i tym samym został Mistrzem Polski Match Play 2016 z wynikiem 3&2. O trzecie miejsce trwała zacięta walka, która zakończyła się na 18-tym dołku zwycięstwem Filipa Kowalskiego (Tokary GC) nad Oskarem Zaborowskim (Gradi GC).

„Udało się. Już podczas rundy treningowej myślałem, że może być dobrze. Zadaniem było dostać się do głównej szesnastki. Cztery rundy meczowe dość solidnie. Mój największy sukces to gra mentalna. Starałem się zachować spokój cały czas, a na greenie podczas puttowania dążyłem do maksymalnego skupienia” – powiedział po skończonych zawodach Alejandro Pedryc.

W finale pań spotkały się dwie reprezentantki kadry narodowej: Dorota Zalewska (Binowo Park GC) i Dominika Gradecka (Gradi GC). Od czwartego dołka zawodniczka Binowa wypracowała przewagę.

Utrzymując ją do 15 dołka wygrała ostatecznie z Gradecką 4&3. II wicemistrzynią została Maria Żrodowska (Tokary GC) pokonując Katarzynę Selwent 3&2.

„Do trzech razy sztuka” – tak podsumowała swój występ nowa mistrzyni Match Play. „Jest to dla mnie świetny początek turniejów mistrzowskich. W poprzednich latach dwa razy byłam finale i w końcu udało się za trzecim. Dziś grałam praktycznie same pary i birdie”.

Na ceremonii rozdania nagród pierwszego w sezonie turnieju z cyklu mistrzostw Polski obecny był Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa: „Serdecznie gratuluję medalistom i uczestnikom tegorocznych Mistrzostw Polski Match Play. Po dzisiejszych finałach mogę śmiało powiedzieć, że golf idzie do przodu: mamy wysoki poziom zawodników, wzrost liczby członków PZG, a także co raz większe zainteresowanie golfem w kraju”.

Wyraził także nadzieje związane ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Golfa: „Mam także nadzieję, że kolejna edycja tego wydarzenia, na którą serdecznie zapraszam 22 maja na obiekty golfowe w całej Polsce, przyczyni się do jeszcze większej promocji tej dyscypliny. Jest to rewelacyjna okazja dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji spróbować tej gry. Jestem pewny, że gdy ktoś raz spróbuje i poczuje jak wiele radości oraz zabawy sprawia uderzenie piłeczki golfowej, to będzie wracał na pole golfowe w każdej wolnej chwili. To także świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku”.

W rozgrywkach strokeplay brutto przez pierwsze dwa dni rywalizowało 105 golfistów i 18 golfistek. Po pierwszym dniu na prowadzenie w klasyfikacji mężczyzn wysunął się Philipp Pakosch przełamując jako jedyny par pola (-3). Jednak to wynik Kamila Nowaka podczas kolejnej rundy, 5 uderzeń poniżej par pola, pozwolił zawodnikowi z Kalinowych Pól awansować na pierwsze miejsce (139) i wygrać pierwszą część zawodów. Drugą i trzecią pozycję zajęli odpowiednio Philipp Pakosch (142) i Oskar Zaborowski (144).

U pań już po pierwszej grze utworzyła się mocna czołówka zawodniczek, których końcowe wyniki różniły się o włos. Zwyciężczynią w formacie strokeplay brutto została Dorota Zalewska, która po drugim dniu awansowała z drugiej pozycji na pierwszą z sumą 148. Kolejne miejsce zajęła Katarzyna Selwent (Przytok Golf Resort) – 149, a podium zamknęła Dominika Gradecka – 150.

Kolejnymi zawodami z cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą IX Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się na polu Gradi Golf Club w dniach 27-29 czerwca. Citi Handlowy X Mistrzostwa Polski Match Play 2016, 12-15.05.2016, Kalinowe Pola GC

Mężczyźni

  • 1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC)
  • 2. Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC)
  • 3. Filip Kowalski (Tokary GC)
  • 4. Oskar Zaborowski (Gradi GC)

Kobiety

  • 1. Dorota Zalewska (Binowo Park GC)
  • 2. Dominika Gradecka (Gradi GC)
  • 3. Maria Żrodowska (Tokary GC)
  • 4. Katarzyna Selwent (Przytok Golf Resort)

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found