Znamy Mistrza Wielkopolski 2018 w Golfie

Znamy Mistrza Wielkopolski 2018 w Golfie

Podsumowanie Duda-Cars Open

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

1

 

Podczas turnieju, który odbył się w miniony weekend (1-2 września) na Kalinowych Polach, ponad 140 zawodników rywalizowało o tytuł Mistrza Wielkopolski w golfie. Tę zaciętą rywalizację wygrał Michał Mierzwa, wśród kobiet najlepsza okazała się Marta Konieczna. I choć nikt nie zwyciężył w konkursie Hole in One, w którym nagrodą był Mercedes-Benz Klasy C Coupé, to emocje sięgnęły zenitu.

Duda-Cars Open Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w golfie przyciągnęły na Kalinowe Pola zarówno wieloletnich pasjonatów golfa, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Nie zabrakło kibiców, którzy nie tylko śledzili starty swoich faworytów, ale też wzięli udział w licznych atrakcjach m.in. w Akademii Golfa.

-Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy częścią Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie. W Candeo Clinic Poznań od lat łączymy biznes z promocją sportu. Emocje na polu golfowym podczas turnieju są prawdziwe, bo grają ludzie z pasją. Tacy też jesteśmy my. Miarą naszych sukcesów jest zadowolenie pacjentów, którzy dzięki nam się uśmiechają, tak jak golfista po dobrze wykonanym uderzeniu – mówi XX z Candeo Clinic Poznań.

Podczas Duda-Cars Open Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w golfie, zawodnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach. Finalnie drugiego dnia na podium uplasowali się:

1. Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Mężczyźni

 • Mistrz Wielkopolski - Michał Mierzwa
 • Vice-Mistrz Wielkopolski – Michael Kobriger
 • II Vice-Mistrz Wielkopolski – Kazimierz Ceglewski

2. Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Kobiety

 • Mistrzyni Wielkopolski – Marianna Duczmal
 • Vice-Mistrzyni Wielkopolski – Oksana Wojtkiewicz
 • II Vice-Mistrzyni Wielkopolski – Małgorzata Hordecka

3. Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Juniorzy

 • Mistrz Wielkopolski Juniorów – Patrick Kobriger

4. Kategoria łączna Stableford Netto na podstawie ¾ HCP - Kobiety i Mężczyźni

 • I Miejsce Stableford Netto – Izabela Kępa
 • II Miejsce Stableford Netto – Bartosz Pietryga
 • III Miejsce Stableford Netto – Michał Mierzwa

5. Kategoria Stableford Netto na podstawie ¾ HCP - Juniorzy

 • Najlepszy Junior Stableford Netto - Tomasz Pietryga

Łączna wartość nagród w turnieju przekroczyła 250 000 PLN. Nagrody ufundowali partnerzy: Duda-Cars Autoryzowany Dealer i Serwis Mercedes-Benz, Dom Inwestycyjny Xelion, Candeo, JLSW Janaszczyk Lis & Wspólnicy Radcowie Prawni Spółka Komandytowa, Terra.Haus, Art Of Investment, Esaliens, Gomez, Bogi golf, Golf pin, Solei, Grecos, Lyfe, Core Clinic, CryoSpace Clinic, Dom Wydawniczy Rebis, Paso, Kalinowe Pola Golf Course oraz Partnerzy wieczornej imprezy: Premium Cigars oraz Świat Whisky.

Więcej informacji o turnieju dostępnych jest na stronie https://wkgolf2018.pl/ oraz https://www.facebook.com/OtwarteMistrzostwaWielkopolskiwGolfie/.