Adrian Meronk żegna się z amatorskim golfem

Adrian Meronk znalazł się w reprezentacji Polski, która w dn. 21-24 września weźmie udział w drużynowych mistrzostwach świata w Meksyku. Turniej zostanie rozegrany na polu Iberostar Playa Paraiso Golf Club w Riviera Maya. Dla Meronka, będą to ostatnie amatorskie zawody w karierze.

Fot.www.strzalynafairwayu.plMeronk wystąpi w oficjalnym turnieju po raz pierwszy od początku sierpnia, kiedy zajął 9. miejsce w amatorskich mistrzostwach Europy. Ostatnie tygodnie spędził na treningach oraz regeneracji po wyczerpującym sezonie uniwersyteckim i występach m.in. w British Amateur, Palmer Cup, a także turnieju z cyklu Challenge Tour.

Mistrzostwa świata w Meksyku będą dla niego ostatnim amatorskim turniejem w karierze.– Chciałbym pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie oraz sprawić kibicom w Polsce miłą niespodziankę. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony oraz nawiążemy walkę z czołowymi ekipami. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego nastawiamy się na ciężką przeprawę od pierwszego dnia. Chcielibyśmy udowodnić, że w naszym kraju nie brakuje młodych, utalentowanych golfistów – powiedział Adrian Meronk.

Po powrocie z Meksyku, Meronk na początku listopada wystąpi w drugiej rundzie Qualifying School, która będzie stanowić kwalifikację do przyszłorocznego cyklu European Tour.– Ten turniej będzie dla mnie niezwykle istotny. Czuję, że jestem gotowy na rywalizację z zawodowcami i jestem dobrej myśli. Od mojego wyniku będzie zależeć cały harmonogram startów na przyszły rok. W Polsce będę mógł w spokoju przygotować się do tych zawodów. W Q School wezmę jeszcze udział jako amator, a następnie przejdę na zawodowstwo – dodał najlepszy polski golfista.

Drużynowe mistrzostwa świata są znane jako Eisenhower Trophy, od nazwiska legendarnego prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz wielkiego sympatyka golfa. Turniej odbędzie się już po raz 30. W składzie biało-czerwonych znaleźli się Meronk (Toya G&CC), Mateusz Gradecki (Gradi GC) oraz Jakub Dymecki (Tokary GC). W rywalizacji wezmą udział 72 reprezentacje.

Meronk jest obecnie sklasyfikowany na 8. miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR). Jest to najwyższa pozycja w historii polskiego golfa.

Fot.www.strzalynafairwayu.pl 2Adrian Meronk to najlepszy polski golfista-amator (wg rankingu Polskiego Związku Golfa), członek reprezentacji narodowej (8. w rankingu EGA; 11. w rankingu WAGR), zawodnik klubu Toya Golf&CC Wrocław. Jest absolwentem uczelni East Tennessee State University, gdzie w latach 2012-2016 występował w drużynie The Buccaneers Tennessee. Był objęty najbardziej prestiżowym programem stypendialnym dla największych golfowych talentów na świecie. Z golfem związany od 7 roku życia, ceniony przez ekspertów za tzw. „długą grę” (pierwsze uderzenie). Dwukrotnie reprezentował Europę w meczu z drużyną Stanów Zjednoczonych w ramach Palmer Cup.

Pierwszy Polak w historii U.S. Amateur (2015) oraz Sun Bowl Western Refining (2015). Golfista Roku 2014 i 2015 w Polsce (plebiscyt Polish Golf Awards). Golfista roku Konferencji Południowej (2015, 2016) w ramach ligi NCAA. Rok 2016 rozpoczął od startu w prestiżowym Jones Cup Invitational, w którym uplasował się na znakomitym 4. miejscu. Zwycięzca mistrzostw Konferencji Południowej (2016). Półfinalista British Amateur Championship 2016, co jest największym sukcesem w historii polskiego golfa. Planuje walczyć o kwalifikację na letnie igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 r.

Więcej informacji na: www.adrianmeronk.com.pl i www.facebook.com/meronkadrian