Szósta edycja Workshopu Europy Centralnej w Halle

Warszawa, 13. października 2016 – W dniach 16 i 17 października Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) powita na 6. Workshopie Europy Centralnej w Halle (Saale) 100 przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej. Uczestnicy, wśród nich 70 kupców oraz 27 przedstawicieli mediów, pochodzą z 14 środkowoeuropejskich krajów: Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Rosji i Ukrainy.

 Elementem kluczowym wydarzenia będą warsztaty w Wielkiej Sali hali wystawowej Händel-Halle, na których swoją aktualną ofertę przedstawi 30 niemieckich przedsiębiorstw turystycznych. Będzie to wspaniała okazja do wymiany informacji i opinii na temat trendów, popytu klientów na poszczególnych rynkach i oferty turystycznej w Niemczech oraz platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Program urozmaicą seminaria DZT dla niemieckich wystawców.

„Workshop Europy Centralnej pełnił przez ostatnie 5 lat rolę ważnej platformy sprzedażowej i znacząco przyczynił się do pozyskiwania rynków Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej dla niemieckiego Incomingu. W okresie od stycznia do lipca br. odnotowano aż 6,9 mln noclegów gości przyjeżdżających do Niemiec z tego regionu. Liczby przyjazdów z poszczególnych państw świadczą o ich ponadprzeciętnym wzroście na tle innych rynków europejskich: z Polski wzrost o 5%, z Czech o 5,9%, z Rumunii o 3,9%, z Chorwacji o 12%, zaś ze Słowacji i Ukrainy aż o 15% w stosunku do roku poprzedniego. Chcemy ustabilizować, a nawet zwiększyć ten wzrost poprzez zdywersyfikowaną obsługę rynków” - mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Stefan Voß, dyrektor organizacji Stadtmarketing Halle (Saale) GmbH, tłumaczy: „Dzięki przyszłorocznemu jubileuszowi reformacji kraj związkowy Saksonia-Anhalt cieszy się bardzo dużym międzynarodowym zainteresowaniem. To www.germany.travel/presse dla nas, jako gospodarzy Workshopu Europy Centralnej, bardzo dobra okazja, aby zaprezentować przedstawicielom branży atrakcyjność miasta Halle i naszego regionu.”

Jeszcze przed rozpoczęciem workshopu uczestnicy w ramach wycieczek pre-convention mają możliwość zwiedzenia obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO usytuowanych po drodze z Berlina przez Dessau i Wörlitz do Halle, a przedstawiciele mediów bliższe informacje o turystyce regionu otrzymają podczas wyjazdu trasą Naumburg-Querfurt-Eisleben.

O DZT
Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa „izba turystyki” Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii (BMWi), które wspiera ją na mocy uchwały niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania turystyki niemieckiej. DZT posiada 30 przedstawicielstw zagranicznych na całym świecie. Bliższe informacje można znaleźć w naszym internetowym centrum prasowym na stronie.
www.germany.travel/presse