marokosklep baner 550

ifm otworzsie 550x150

Turnieje

Mistrz Wielkopolski wyłoniony! Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie podsumowanie wydarzenia golfowego

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski kobiet w golfie. 

Czytaj więcej
TURNIEJE

Już w najbliższą niedzielę na polu golfowym Gradi Golf Club rozpocznie się najważniejszy zawodowy turniej w Polsce, należący do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour - Wrocław Open 2017

Szanowni Państwo,

Pro Golf Tour zaliczany jest do trzeciej ligi golfa europejskiego. W rozgrywkach weźmie udział blisko 100 zawodowców z całej Europy. Dzięki dzikim kartom w turnieju, wezmą udział najlepsi gracze PGA Polska: Adrian Meronk, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński, Thomas Bosco-Cwiok, Adrian Kaczała, Łukasz Szadny, Kuba Ufnal i Kamil Chojnicki.  

Czytaj więcej
Turnieje

Drugie w ciągu miesiąca podium Mateusza Gradeckiego w amerykańskiej lidze NCAA.

Znakomity finisz polskiego golfisty podczas jesiennej rundy rozgrywek w USA. 

W ostatnim turnieju golfowym jesiennej części sezonu ligi akademickiej NCAA po raz drugi w ciągu miesiąca bardzo wysoko uplasował się Mateusz Gradecki. Podczas rozgrywanego na Hawajach turnieju Warrior Princeville Makai Invitational, pochodzący z Dolnego Śląska polski golfista zajął drugie miejsce, zaliczając pierwszego dnia turnieju najlepszą rundę w czasie całej swojej kariery w lidze akademickiej w USA. Do przejścia wszystkich 18 dołków pola golfowego Makai, położonego w miejscowości Princeville na wyspie Kauai w archipelagu Hawajów, Mateusz potrzebował zaledwie 65 uderzeń, czyli aż 7 poniżej par. W całym turnieju, po 54 dołkach, polski golfista zanotował znakomity wynik 206 (-10).  Gradecki udowodnił w ten sposób, że cały czas pozostaje jednym z najbardziej obiecujących polskich zawodników i będzie w najbliższych latach dostarczał wiele radości i powodów do dumy polskim kibicom.

IMG 2531„Jestem bardzo zadowolony z wyniku - kolejny raz w ciągu miesiąca stanąłem na drugim stopniu podium ligi NCAA. Ten turniej był dla mnie rekordowy w kilku aspektach: w jego trakcie zaliczyłem najlepszą rundę w swojej karierze akademickiej: 65 (-7), miałem też największą liczbę birdie w całym turnieju: aż 17. Tym turniejem razem z całą drużyną zakończyliśmy jesienną część zmagań lidze akademickiej NCAA. Teraz czas na trening zimowy, pracę na siłowni i jak najlepsze przygotowania do sezonu 2017” powiedział Mateusz Gradecki

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej podczas turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, którego gospodarzem była drużyna Mateusza, Buccaneers Uniwersytetu East Tennessee, Gradecki zajął drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń (czyli 11 uderzeń poniżej par). Był to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju w Tennessee.

Mateusz Gradecki może zaliczyć tegoroczną jesień do bardzo udanych. Oprócz sukcesów ligowych, reprezentacja Polski z Mateuszem Gradeckim i Adrianem Meronkiem w składzie zajęła w tym roku historyczne ósme miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Meksyku.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to jeden z najbardziej obiecujących zawodników nowego pokolenia golfistów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

IMG 2533Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika. Dominika podobnie jak brat studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

Więcej informacji :
Profil FB Mateusza: https://www.facebook.com/Mateusz.Gradecki.2/
Strona internetowa: www.mateuszgradecki.com.pl 

 

Turnieje

Kluczowy turniej sezonu. Meronk walczy o European Tour

Adrian Meronk wystąpi w dn. 4-7 listopada 2016 r. w drugiej rundzie Qualifying School na polu Campo de Golf El Saler w Walencji (Hiszpania). Stawką jest m.in. awans do zawodowego cyklu European Tour w przyszłym sezonie. Dla najlepszego polskiego golfisty to jeden z najważniejszych turniejów w tym roku.

23-letni wrocławianin w październiku zadebiutował w zawodowym golfie i to od razu w legendarnym Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour. Najlepszy polski golfista, w parze z Johanem Eliaschem, uplasował się na 2. miejscu w rywalizacji drużynowej. Nasz kraj jeszcze nigdy nie miał swojego reprezentanta w turnieju o takiej randze.

Adrian Meronk Mat.prasowyMeronk rozpoczyna walkę o stałe miejsce w European Tour w przyszłym sezonie. Od startu w Q School jest uzależniony jego harmonogram startów na cały 2017 rok. Celem jest awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Pierwsza runda kwalifikacji odbyła się we wrześniu, ale Meronk mógł pominąć ten etap ze względu na wysoką pozycję rankingową w rankingu WAGR (Światowy Ranking Golfistów-Amatorów). Przed przejściem na zawodowstwo, Polak był ósmym amatorem na świecie.

W ramach drugiej rundy Q School, w Hiszpanii odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne. W kolejnym, finałowym etapie znajdzie się ok. 80 najlepszych zawodników. Meronk wystąpi na polu Campo de Golf El Saler w Walencji. Obiekt położony nad brzegiem Morza Śródziemnego jest bardzo wymagający, a w przeszłości gościł już turnieje rangi European Tour.

Przez ostatnie tygodnie koncentrowałem się wyłącznie na starcie w Walencji. Trenowałem bardzo ciężko z nadzieją, że kolejny szczyt formy osiągnę właśnie na początku listopada. Najbliższy turniej ma dla mnie niezwykle istotne znaczenie. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym sezonie na stałe zagoszczę w European Tour i taki mam teraz cel. Jadę do Hiszpanii z konkretnym zadaniem do wykonania – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

Turniej drugiej rundy Q School w Walencji z udziałem Meronka odbędzie się w dn. 4-7 listopada br. Trzecia, a zarazem finałowa runda zostanie rozegrana w dn. 12-17 listopada na polu PGA Catalunya. Stawką będzie bezpośredni awans do European Tour 2017.

***

Więcej informacji na: www.adrianmeronk.com.pl i www.facebook.com/meronkadrian   

 

Relacje

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek w golfie - triumf Irlandii. Polska na 16.miejscu.

Na polu Sierra Golf Club (Pętkowice k/Wejhorowa, woj. pomorskie) zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek. European Senior Ladies’ Team Championship, które od 27 sierpnia do 3 września, zgromadziły 16 reprezentacji Starego Kontynentu, w tym zawodniczki z Polski. 

Fot. Strzały na FairwayuTurniej zgromadził 96 zawodniczek powyżej 50 roku życia z 16 krajów Starego Kontynentu. Zawody, przez pierwsze dwa dni rozgrywane były w formacie stroke play, a następnie weszły w fazę meczową podzieloną na dwie grupy A i B. Po raz pierwszy czempionat seniorek w takiej formule rozegrano w 2006 roku, w Belgii.

Po stroke play w pierwszym koszyku znalazły się Anglia, Francja, Irlandia, Hiszpania , Belgia, Szwajcaria, Szwecja i Holandia. Irlandki, które awansowały z trzeciego miejsca pokonały najpierw Szwajcarki, a w półfinałach Szwedki. Drugi półfinał, po awansie z piątej pozycji w klasyfikacji drużynowej oraz wygranej z Hiszpanią zakończył się zwycięstwem Belgii nad Anglią.

Zawodniczki Irlandii i Belgii grały dziś z pełną świadomością, że grają o najważniejszy tytuł czempionatu Europy. Rywalizacja była zacięta i wynik 2.5:2.5 zadecydował o dogrywce. Ostatecznie to reprezentacja Irlandii została triumfatorem mistrzostw pokonując Belgię w doliczonej grze na 21 dołku. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła ekipa z Anglii, która pokonała dziś Szwecję 3.5-1.5.

Ceremonię zakończenia mistrzostw rozpoczął Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa: „W imieniu PZG chciałbym podziękować wszystkim drużynom za wspaniałą sportową atmosferę. Podziękowania składam również Europejskiej Federacji Golfa za powierzenie nam tego wspaniałego turnieju i możliwość goszczenia najlepszych europejskich seniorek”.

Pierre Benchmann, prezydent-elekt Europejskiej Federacji Golfa (EGA) przyznał, że była to niesamowita przyjemność móc uczestniczyć w zmaganiach 16 europejskich drużyn. Przedstawiciel EGA wyraził także swoje nadzieje: „Drogie panie, mam jedno życzenie: pozostańcie zawsze takimi wspaniałymi golfistkami jakimi jesteście – angażującymi się w sportową rywalizację na najwyższymi poziomie. Golf, kluby, federacje oraz EGA potrzebujemy takich osób jak Wy”.

Fot. Strzały na Fairwayu 3Polskę reprezentowały: Ewa Geritz (Sobienie Królewskie GCC), Elżbieta Panas (KG First Warsaw GCC), Elżbieta Górska (Binowo Park GC), Dorota Jankowska (Binowo Park GC), Sławomira Konieczna (Modry Las GC), Brygida Morańska (Śląski KG) oraz Małgorzata Brodowska (Sierra GC) jako kapitan. Był to debiut biało-czerwonych pań na tym turnieju.

Cieszymy się, że tak wiele zawodniczek przybyło do Polski. To nasz pierwszy występ w historii tych zawodów. Na szczęście czułyśmy bardzo duże wsparcie i grałyśmy na pewno na swoje możliwości. Ciężko było rywalizować z seniorkami, które od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat mają handicap singlowy lub są byłymi zawodniczkami pro. Jednak potrafimy walczyć i dałyśmy z siebie wszystko” – podsumowały reprezentantki polskiej drużyny. Polska reprezentacja zajęła 16. miejsce.

W 2017 roku Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek odbędą się na Słowacji, na polu Golf Resort Skalica, w dniach 5-9 września”.

Klasyfikacja końcowa Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorek, 27.08 – 3.09.2016, Sierra GC

1. Irlandia
2. Belgia
3. Anglia
4. Szwecja
5. Francja
6. Holandia
7. Hiszpania
8. Szwajcaria
9. Włochy
10. Niemcy
11. Austria
12. Szkocja
13. Czechy
14. Islandia
15. Dania
16. Polska

Turnieje

Już jutro rusza międzynarodowy turniej golfowy Faldo Series Poland Championship

W dniach 10-12 sierpnia 2016 na polu golfowym Gradi Golf Club odbędzie się międzynarodowy turniej Faldo Series Poland Championship. Ten najsłynniejszy na świecie cykl zawodów dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników rozgrywany będzie w Polsce już po raz trzeci. Trzecia z rzędu edycjana podwrocławskim polu golfowym to podkreślenie profesjonalizmu organizatorów i kontynuacja dobrze obranego kursu rozwoju golfa młodzieżowego w Polsce. W turnieju weźmie udział ponad 80 czołowych polskich i europejskich graczy.

Czytaj więcej

World Amateur Golfers Championship 2016

O Turnieju

*Cykl turniejów golfowych World Amateur Golfers Championship stanowi eliminacjędo Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie.
*W 2015 roku, odbyło się 15 turniejów na 15-lecie polskiej edycji: czternaście eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpaniioraz krajowy finał. W kolejnym sezonie planujemy zbliżoną liczbę rozgrywek.

Czytaj więcej