Już jutro rusza międzynarodowy turniej golfowy Faldo Series Poland Championship

W dniach 10-12 sierpnia 2016 na polu golfowym Gradi Golf Club odbędzie się międzynarodowy turniej Faldo Series Poland Championship. Ten najsłynniejszy na świecie cykl zawodów dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników rozgrywany będzie w Polsce już po raz trzeci. Trzecia z rzędu edycjana podwrocławskim polu golfowym to podkreślenie profesjonalizmu organizatorów i kontynuacja dobrze obranego kursu rozwoju golfa młodzieżowego w Polsce. W turnieju weźmie udział ponad 80 czołowych polskich i europejskich graczy.

W finałowy dzień turnieju o godzinie 12.00 odbędzie się bezpłatna Akademia Golfa dla kibiców i dziennikarzy.

Wydarzenie skierowane jest do najbardziej utalentowanych, młodych golfistów z całego świata. Mogą w nim wziąć udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat. W ubiegłych latach w polskiej edycji turnieju brali udział zawodnicy z m.in. Polski, Bułgarii, Czech, Słowacji i Stanów Zjednoczonych.

W ramach cyklu Faldo Series rozgrywanych jest 38 turniejów rocznie w 28 różnych krajach na całym świecie, począwszy od Europy, poprzez południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

Rozgrywki z cyklu Faldo są przepustką do gry w wielkim finale, który odbędzie się na jesieni w Anglii. Wyniki są zaliczane do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest najbardziej utytułowany angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca wielu turniejów na PGA Tour oraz tytułów wielkoszlemowych – sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series Poland Championship jest stworzenie młodym ludziom w naszym kraju szansy do gry w golfa i rywalizacji na najwyższym światowym poziomie a tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny.

Faldo Series Poland Championship odbywa się pod patronatem dwóch najważniejszych organizacji golfowych w Polsce, mianowicie: Polskiego Związku Golfa oraz PGA Polska. Po raz kolejny do zaszczytnego grona ambasadorów dołączyli: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, senator i promotor gry w golfa – Andrzej Person, były prezes PGA Polska i promotor golfa Marek Podstolski oraz znany z kabaretu Ani Mru Mru - Marcin Wójcik.

"Faldo Series Poland Championship to dla mnie wielka satysfakcja, że mamy mecenasów, którzy sprowadzają najlepszych europejskich juniorów aby mogli konkurować między sobą.Z grona tych juniorów wyrasta przyszła czołówka golfistek i golfistów, a niektórzy przechodząc na zawodowstwo znajdują się w czołówce światowej. Ta młodzież, która będzie tutaj grała to przyszłość naszego sportu. Jednakże już dzisiejszy poziom ich gry przekracza normalny amatorski standard. Wszystkim organizatorom i młodzieży życzę udanych zawodów." - mówi Marek Podstolski.

Gradi Golf Club znajduje się w miejscowości Brzeźno, położonej 30 km od północnej granicy Wrocławia. Gradi Golf Club to przede wszystkim 18-sto dołkowe, mistrzowskie pole golfowe o długości 5437 metrów. Obiekt stanowi integralną część kompleksu, w skład którego wchodzą: 3 obiekty hotelowe, w tym zabytkowy Pałac usytuowany w niezwykle malowniczym parku, Domek Klubowy z restauracją i sklepem golfowym. Obiekt może poszczycić się jedną z najlepszych baz w Polsce dla początkujących golfistów z licznymi miejscami do ćwiczeń, małym polem golfowym jak również szeroką kadrą trenerską. Na miejscu działa również klub tenisowy.