Adrian Meronk zadebiutuje w European Tour w roli zawodowca!

Najlepszy polski golfista nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku zawodowej kariery. Adrian Meronk otrzymał zaproszenie do gry w turnieju Alfred Dunhill Links Championship w ramach najbardziej prestiżowego cyklu na Starym Kontynencie – European Tour. Jeszcze nigdy żaden Polak nie wystąpił w turnieju tej rangi.

Turniej Alfred Dunhill Links Championship odbędzie się na legendarnym polu St. Andrews w Szkocji w dn. 6-9 października 2016 r. Dla Meronka będzie to pierwszy start w roli zawodowca.

Adrian Meronk www.strzalynafairway.plNie będę ukrywał swojego zaskoczenia, ponieważ nie spodziewałem się, że jeszcze w tym roku uda mi się zagrać w European Tour. Planowałem przejść na zawodowstwo dopiero w listopadzie, lecz „dzika karta” na turniej tej rangi przyspieszyła moją decyzję. Moim celem na przyszły sezon są regularne występy w tym cyklu. Bardzo cieszę się z możliwości rywalizowania z najlepszymi golfistami na świecie. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednim sezonie triumfował Rory McIlroy powiedział Adrian Meronk.

23-letni wrocławianin przechodzi na zawodowstwo w idealnym momencie. W amatorskim golfie osiągnął niemal wszystko, a szczyt formy przyszedł na ten sezon. W Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR) był sklasyfikowany na 8. miejscu, najwyższym w historii polskiego golfa. We wrześniu zanotował znakomity występ jako lider reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zajęli 8. pozycję w drużynowych mistrzostwach świata, a Meronk uplasował się na 3. miejscu indywidualnie. Wynik uzyskany na turnieju w Meksyku jest dla Polaków najlepszym w historii startów.

W najbliższym turnieju Meronk będzie rywalizował z czołowymi golfistami na świecie. Swój udział potwierdzili m.in. Danny Willett, Rafa Cabrera Bello czy Martin Kaymer, którzy jeszcze kilka dni temu reprezentowali Europę w prestiżowym starciu ze Stanami Zjednoczonymi w ramach Ryder Cup.

W puli nagród znajduje się 5 mln euro, a zwycięzcy przypadnie 800 tys. euro. Początek rywalizacji w najbliższy czwartek.

Adrian Meronk www.strzalynafairwayu.pl 2Adrian Meronk to najlepszy polski golfista. Jako amator, lider reprezentacji narodowej sklasyfikowany na 8. miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR), co jest najwyższą pozycją polskiego zawodnika w historii. Zawodnik klubu Toya Golf&CC Wrocław. Jest absolwentem uczelni East Tennessee State University, gdzie w latach 2012-2016 występował w drużynie The Buccaneers Tennessee. Był objęty najbardziej prestiżowym programem stypendialnym dla największych golfowych talentów na świecie. W październiku 2016 r. przeszedł na zawodowstwo. Z golfem związany od 7 roku życia, ceniony przez ekspertów za tzw. „długą grę” (pierwsze uderzenie). Dwukrotnie reprezentował Europę w meczu z drużyną Stanów Zjednoczonych w ramach Palmer Cup.

Pierwszy Polak w historii U.S. Amateur (2015) oraz Sun Bowl Western Refining (2015). Golfista Roku 2014 i 2015 w Polsce (plebiscyt Polish Golf Awards). Golfista roku Konferencji Południowej (2015, 2016) w ramach ligi NCAA. Rok 2016 rozpoczął od startu w prestiżowym Jones Cup Invitational, w którym uplasował się na znakomitym 4. miejscu. Zwycięzca mistrzostw Konferencji Południowej (2016). Półfinalista British Amateur Championship 2016, co jest największym sukcesem w historii polskiego golfa. Planuje walczyć o  kwalifikację na letnie igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 r. W barwach reprezentacji Polski wywalczył 8. miejsce podczas drużynowych mistrzostwa świata w Meksyku (2016). Indywidualnie, został sklasyfikowany na 3. pozycji. Wynik uzyskany przez biało-czerwonych podczas DMŚ jest najlepszy dla polskiej drużyny w całej historii startów. Pierwszy Polak w historii, który otrzymał zaproszenie do gry w turnieju w ramach European Tour – najbardziej prestiżowego zawodowego cyklu w Europie.

Więcej informacji na: www.adrianmeronk.com.pl i www.facebook.com/meronkadrian