marokosklep baner 550

ifm otworzsie 550x150

Design

Ściana jak podłoga nowy trend w wykańczaniu wnętrz

Jeszcze niedawno niezwykle popularne było malowanie jednej ze ścian innym kolorem. Następnie świat nowoczesnych wnętrz zdominowała nieotynkowana cegła. W jaki sposób konwencję aranżacji przestrzeni łamią najmodniejsze aktualnie projekty? Odwracając utarte schematy i czyniąc z materiału podłogowego element wykończenia nie tylko powierzchni poziomych, ale i ścian.

Czytaj więcej
Design

Piłki, kije i szkocka krata: plakaty golfowe

Golf jest jedną ze starszych dyscyplin sportowych. Starożytne korzenie gry wciąż pozostają przedmiotem gorącego sporu archeologów i historyków, ale wcale nie trzeba sięgać tak daleko w przeszłość: fakt, że początki golfa znanego nam dziś sięgają XV wieku, wystarcza, by uznać go za - w sportowej skali - niemal antyczny. I choć można się spierać o wiele jego cech, co do jednego nie ma wątpliwości: żaden inny sport nie wywarł tak wielkiego wpływu na modę i design, jak golf.

Czytaj więcej
Design

Urządzamy wnętrze w stylu skandynawskim

Wnętrze jasne, przestronne i wygodne. Pełne stonowanych, delikatnych barw połączonych z ciepłym, surowym drewnem. Proste i przytulne, ale jednocześnie wysmakowane i z nutką elegancji. Sprawdź, jak zaaranżować dom w stylu skandynawskim.

Szwedzi aranżują domy zgodnie z zasadą minimalizmu, wykorzystując każdy centymetr przestrzeni i łącząc kilka funkcji w jednym miejscu. W ten sposób powstają piękne i jednocześnie praktyczne wnętrza. Przedstawiamy najważniejsze elementy tego stylu.

Czytaj więcej
Historia Golfa

Kolf najważniejszy rozdział w historii golfa

Połowa XVII wieku, Republika Zjednoczonych Prowincji: nie­do­ce­niany arty­sta Aert van der Neer maluje zimowy kra­jo­braz, któ­rego głów­nym tema­tem jest ijsver­maak – roz­rywki Holendrów na lodzie. Van der Neer nie jest ani wyjąt­kowo ory­gi­nalny w dobo­rze tematu, ani w spo­so­bie jego reali­za­cji. Nie jest też wybit­nie uzdol­niony. Jest dobrym rze­mieśl­ni­kiem i ma dużą swo­bodę w odda­wa­niu gry świa­tła i cie­nia, ale przede wszyst­kim jest świet­nym obser­wa­to­rem.

Czytaj więcej