Biuro w stylu golfowym: jak udekorować je, wykorzystując fototapety 3D?

Włączanie do wystroju biura elementów golfowych jest nie tylko ciekawym i nietuzinkowym sposobem na stworzenie aranżacji tematycznej, ale także doskonałą metodą zaprezentowania swojego stylu i hobby jednocześnie. Jak to zrobić na naprawdę wielką skalę? Podpowiadamy: sięgając po fototapety!

Jeżeli chcesz osiągnąć spektakularny efekt możliwie niewielkim nakładem czasu, sił i środków, to naprawdę nie znajdziesz lepszego sposobu, niż ozdobienie ścian fototapetą. Możesz wybierać spośród dziesiątek milionów wzorów (w tym wielu tysięcy wzorów inspirowanych golfem!), montaż jest banalnie prosty i poradzi sobie z nim nawet osoba, która nigdy nie miała do czynienia z tapetowaniem, trwałość Cię zadziwi, a efekt... nie do opisania!

00

https://redro.pl/fototapety/tematy/przestrzenne/3d/

Fototapety 3D: efekt największy z możliwych

Czym są fototapety z efektem 3D? To dekoracje, których nadruk zaprojektowany został w taki sposób, by wywoływał u patrzącego wrażenie głębi. Nie myśl jednak o "trójwymiarowych" pocztówkach albo tych obrazkach, do których obejrzenia trzeba zrobić lekkiego zeza: to coś znacznie bardziej subtelnego! To w mniejszym stopniu złudzenie optyczne, a w większym - bardzo delikatna manipulacja tym, jak postrzegamy przestrzeń. Brzmi dziwnie i trochę magicznie? Może i tak - ale wiesz, co byłoby naprawdę magiczne? Móc poczuć się we własnym biurze jak na polu golfowym! A właśnie takie doznania zapewnią Ci fototapety przestrzenne, prezentujące zdjęcia w taki sposób, aby sprawiały wrażenie, jakby do środka można było w każdej chwili wejść.

Biuro z widokiem na pole (golfowe)

Jak wiadomo, golf jest dyscypliną sportową o bardzo wyrazistej estetyce. Wszyscy kojarzą charakterystycznie pastelowe stroje wielu graczy w golfa, koszulki polo, szkocką kratę Argyle i, oczywiście, małe białe piłeczki oraz wysmukłe kije. Bardzo niedocenianym z punktu widzenia estetyki elementem gry jest jednak samo pole golfowe - choć przecież często to ono, zlokalizowane w jakimś niezwykle malowniczym miejscu, powinno przyciągnąć najwięcej spojrzeń. Najczęściej jednak zachwyty nad pięknymi "boiskami" do golfa dane są tylko samym golfistom. Fototapety 3D sprawią, że pejzażem pola golfowego będziesz mógł cieszyć się na co dzień!

01

Fototapety 3D na trzy sposoby

Jak zamontować golfową fototapetę w biurze? Oczywiście ile biur, tyle możliwości (i ograniczeń), ale warto wymienić trzy najpopularniejsze sposoby. Pierwszy z nich to ozdobienie fototapetą całej pojedynczej ściany. To najpopularniejsza metoda, i nie bez przyczyny: pozwala na dokładne wyeksponowanie wzoru, a przy tym jest po prostu stosunkowo łatwa. To dobry sposób, jeśli w swoim biurze masz ścianę, która jest możliwie mało zagospodarowana: przecież nie ma sensu ozdabiać takiej, która jest w znacznej części przysłonięta meblami, prawda? Drugi sposób, odważniejszy i bardziej spektakularny, ale także bardziej wymagający i odpowiedni raczej do większych biur, to oklejenie jednym wzorem dwóch sąsiadujących ze sobą ścian. W tej konfiguracji wspaniale prezentują się zwłaszcza fototapety przestrzenne, ponieważ "wgłębienie" pośrodku wzmacnia efekt 3D. Naturalnie, by całość sprawiała odpowiednie wrażenie, potrzeba aż dwóch względnie mało zabudowanych ścian. Trzeci sposób to opcja w sam raz dla minimalistów albo właścicieli niewielkich biur: jeden, może dwa pasy fototapety z widokiem na pole golfowe (albo, czemu nie, innym golfowym motywem - świetnie sprawdzi się tutaj zabawny, choć zaskakująco dekoracyjny deseń w piłeczki i kije, na przykład), zdobiące tylko część ściany - taki dekoracyjny akcent raczej niż ozdoba, która może zdominować wnętrze.

02

Marzenie każdego entuzjasty golfa?

Jest wiele sposobów na urządzenie wnętrza z golfowym zacięciem - ale żaden z nich nie jest nawet w połowie tak spektakularny jak fototapety 3D! Golfowy wystrój wprowadzi do Twojego biura aurę klasy i szyku związanych z tym arystokratycznym sportem i jednocześnie nada mu lekkości i poczucia humoru.