Piłki, kije i szkocka krata: plakaty golfowe

Golf jest jedną ze starszych dyscyplin sportowych. Starożytne korzenie gry wciąż pozostają przedmiotem gorącego sporu archeologów i historyków, ale wcale nie trzeba sięgać tak daleko w przeszłość: fakt, że początki golfa znanego nam dziś sięgają XV wieku, wystarcza, by uznać go za - w sportowej skali - niemal antyczny. I choć można się spierać o wiele jego cech, co do jednego nie ma wątpliwości: żaden inny sport nie wywarł tak wielkiego wpływu na modę i design, jak golf.

Rok 2016, w którym golf po 112 latach banicji wraca na listę sportów olimpijskich, jest świetną okazją, by pochylić się nad wyjątkową estetyką tej dyscypliny - i zastanowić nad tym, w jaki sposób można ją wykorzystać do nadania wnętrzu niepowtarzalnego charakteru! Jeżeli szukasz łatwego, szybkiego i zarazem spektakularnego sposobu, aby to zrobić, plakaty, dla których inspiracją jest ten szlachetny sport, będą idealnym wprost rozwiązaniem.

Golf w roli głównej

To, jakie plakaty do salonu wybrać, nigdy nie jest łatwą decyzją: głównie ze względu na to, że nawet jeśli na co dzień nie jest on domowym wnętrzem, w którym spędzamy najwięcej czasu, to jednak stanowi reprezentacyjne pomieszczenie mieszkania i to po nim, najprościej rzecz ujmując, nasi goście osądzają nasz gust. Tym bardziej jednak warto zastosować w jego aranżacji elementy tego, co lubimy i czym się interesujemy, prawda? W przypadku sportu o tak wyrazistej i łatwo rozpoznawalnej estetyce jak golf możesz to zrobić na mnóstwo sposobów - od tych najbardziej uniwersalnych i subtelnych aż po zupełnie oczywiste nawiązania.

03

https://myloview.pl/plakaty/wg-wnetrz/salon/

Szkocka krata: subtelna i wymowna

Jeśli zatem wolisz, by Twój salon raczej szeptał "golf" niż krzyczał, wybierz takie plakaty do salonu, które tylko pośrednio nawiązują do tego, co się z tą dyscypliną kojarzy. Idealne będą tutaj wzory w szkocką kratę: to nie tylko nawiązanie do powszechnie rozpoznawalnej estetyki golfa, ale także sposób na to, by plakaty, choć wskazują na konkretny sport, nie miały ostentacyjnie sportowych motywów. Najlepiej będzie, oczywiście, sięgnąć po najbardziej golfowy ze wszystkich wzorów, czyli kratę Argyle. Jest klasycznie elegancka i świetnie sprawdzi się w prawie każdym wnętrzu: od tych urządzonych tradycyjnie aż po nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie.

Golf na 100%

Jeżeli jednak jesteś naprawdę zapalonym miłośnikiem dołków, kijów i piłeczek, dlaczego miałbyś poprzestawać na subtelnych aluzjach? Plakat z deseniem przedstawiającym któryś z tych przedmiotów (albo nawet wszystkie - czemu nie!) albo z widokiem na pole golfowe może być uroczym i wymownym elementem dekoracji wnętrza, który nada mu bezpretensjonalnej lekkości i będzie wywoływać uśmiech na twarzy zarówno Twojej, jak i Twoich gości.

04

Golfowe plakaty do biura

A skoro przy nowoczesnych przestrzeniach jesteśmy: plakaty do salonu są może jedną z najpopularniejszych golfowych propozycji, ale na pewno nie jedyną. Skoro golfowe rozrywki mocno kojarzą się z innego rodzaju rozgrywkami, tymi biznesowymi, czemu nie wykorzystać plakatów z motywami tej gry do udekorowania biura? Tego rodzaju dekoracja może mieć sporo zalet: nie tylko ociepli Twój wizerunek, pokazując Twoje hobby, ale również na pewno stanie się początkiem niejednej interesującej rozmowy! Dodatkową zaletą plakatu będzie to, że nie musisz dokonywać wielkich zmian, by wprowadzić nieco świeżości do wystroju biura: wystarczy wbić gwóźdź w ścianę, by cieszyć się odmienionym wystrojem.

Dekoracyjne hole in one

Styl golfowy jest na tyle wyrazisty i rozpoznawalny, że można z powodzeniem wykorzystać go w wystroju wnętrz, i to w różnym stopniu: od najbardziej subtelnych aluzji aż po mocne motywy bezwstydnie inspirowane grą. Plakaty golfowe to coś w sam raz dla wszystkich zapalonych golfistów, którzy chcą pochwalić się przed światem swoją sportową pasją!