marokosklep baner 550

ifm otworzsie 550x150

Zdrowie

Suplementy na wakacje

Dwa tygodnie wakacji to mało. By jak najwięcej z nich skorzystać, bez umiaru się opalamy, kąpiemy, zwiedzamy. I zamiast wypoczęci, do domu wracamy bardziej zmęczeni. Leczymy poparzenia słoneczne, ratujemy wysuszone włosy i skórę. Są jednak sposoby, by zminimalizować skutki wakacyjnych szaleństw.

Z pomocą przychodzą suplementy. Nie działają na powierzchni skóry, tuszując straty, lecz od środka organizmu. Wspierają go, by ten mógł sam bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi: jak stres czy promieniowanie słoneczne. 

Czytaj więcej
Zdrowie

DEPRESJĘ MOŻNA WYLECZYĆ

IX Odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10% populacji choruje rocznie na depresję. Oznacza to, że w otoczeniu każdego z nas są osoby, które doświadczają tej choroby. Niestety, mimo jej powszechnego występowania, wciąż stanowi temat tabu – szczególnie w miejscu zatrudnienia. IX edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji stawia sobie za cel znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak „pracować” z depresją?

Czytaj więcej
Zdrowie

Rozciąganie się, a gra w golfa

Ćwiczenia rozciągające w golfie to bardzo ciekawy i pełen wątpliwości temat. Czy powinniśmy się rozciągać? Przed golfem? Po golfie? A może wcale? Odpowiedź niestety brzmi: „ to zależy”. Generalnie mówiąc, nauka mówi: „nie rozciągajmy się”. Badania nie pokazują żadnych dowodów na wpływ rozciągania na trening sportowy! (mówimy tu o tzw. biernym rozciąganiu). Jednakże istnieją specyficzne okoliczności, kiedy rozciąganie jest nieodzowne.

Takim przykładem jest powrót do golfa po kontuzji. Jest to część tzw. specyficznej rehabilitacji sportowej, która powinna być zawsze ostatnim punktem programu rehabilitacji po dowolnej kontuzji. Większość graczy stosuje rozciąganie, jako swoje rutynowe ćwiczenia. Istnieje, bowiem przekonanie, że stretching jest prewencją urazów, a odstawienie tych ćwiczeń wywoła negatywne skutki. Niektóre informacje, które teraz przedstawimy, mogą kłócić się z takimi przekonaniami. Jedna ważna uwaga: oprócz wiedzy naukowej i wszelkich badań trzeba posiadać własną intuicję i słuchać własnego ciała. Nie ma bowiem takich rozwiązań naukowych, które pasowałyby do wszelkich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Czytaj więcej
Zdrowie

Golfowa zima

Przez kilka miesięcy, pogoda nie sprzyja grze na polu golfowym w naszym kraju. Jednak każdy może nadal rozwijać swoje umiejętności golfowe.

Czytaj więcej