Golfowa zima

Przez kilka miesięcy, pogoda nie sprzyja grze na polu golfowym w naszym kraju. Jednak każdy może nadal rozwijać swoje umiejętności golfowe.

 Jakie uderzenia ćwiczyć?

Według statystyk najczęstszym uderzeniem golfowym jest putting. Zawodowi gracze poświęcają najwięcej czasu na trening puttowania w stosunku do innych uderzeń. Dlatego warto z nich brać przykład i ćwiczyć krótkie i średnie putty w domu. Dzięki temu poprawimy nie tylko celność, ale też tempo, rytm puttingu oraz kontakt główki puttera z piłką.

 

00

 

Wielu graczy podczas puttowania powtarza te same błędy. Poznaj je i zacznij już dziś od pierwszych ćwiczeń w domu lub w biurze.

Do wszystkich powyższych ćwiczeń należy mieć odpowiednią matę do puttowania. Dobrym rozwiązaniem jest mata Golfowa firmy Komperdell: Accelerator Putting Trainer, która skutecznie ułatwia wykonywanie idealnych i celnych uderzeń.

01

Mata posiada specjalne oznaczenia, które pomagają w idealnym zamachu kija (back swing i forward swing).

Oznaczenia odległości (markery) znajdują się w odległości: 90 cm, 150 cm, 210 cm i pomagają w wyrobieniu odpowiedniej siły i kierunku uderzenia.

02

Dodatkowo mata wyposażona jest w system automatycznego powrotu piłki.

Najważniejsze jednak to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Polecamy zakup maty i urządzeń treningowych oraz poświęcanie co najmniej 15 min dziennie na trening.

Dzięki powyższym urządzeniom i ćwiczeniom już na wiosnę Wasze putty będą trafiały do celu z co najmniej 95% procentową skutecznością, a to już przedział HCP 11-15. Powodzenia!

Wszystkie prezentowane produkty dostępne w sklepie golfowym www.golfhelp.pl