Föhr pozdrawia Fjord Norwegia gościem w Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża

Föhr pozdrawia Fjord – Norwegia gościem w Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża

„Jedyne w swoim rodzaju! Sztuka przez duże „S”! Wspaniałe!“ – tak reklamuje swoje skarby muzeum położone na samej Północy Niemiec, tuż przy granicy z Danią. Na zielonej wyspie Föhr, „fryzyjskich Karaibach“, na Morzu Wattowym u wybrzeży Szlezwiku-Holsztynu, w urokliwym Alkersum znajduje się „Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża“. Od otwarcia w 2009 roku ta instytucja użytku publicznego funkcjonuje w oparciu o bogate zbiory malarstwa, grafiki i fotografii szwajcarskiego założyciela Frederika Paulsena. Prezentowana jest tu sztuka, która w żywy i poruszający sposób ukazuje morze, wybrzeże i krajobrazy.

Niemcy5W dniu 4. marca 2018 muzeum, posiadające także sielankowy ogród i przytulną restaurację, otworzy wiosenny sezon wystawą zatytułowaną „Norweskie Fascynacje“. Malarstwo pejzażowe od epoki romantyzmu po czasy współczesne, w postaci dzieł znanych norweskich malarzy od Johana Christiana Dahl po Edvarda Muncha, zaprezentowane zostanie na tle wystawy „Norway Contemporary! – Współczesna Norwegia“.

 Zapraszamy więc na wyspę Föhr: Prom z Wyk przybija kilka razy dziennie na stały ląd do Dagebüll Mole, czas przeprawy wynosi 50 minut. Można zabrać także auto.

 

 

Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża
niemiecki: http://www.mkdw.de
angielski: http://www.mkdw.de/en/


Być turystą na wyspie Föhr
niemiecki: https://www.foehr.de
angielski: http://www.germany.travel/en/leisure-and-recreation/germanys-islands/north-sea-islands/foehr-island.html


Prom na linii Dagebüll-Föhr-Dagebüll
niemiecki: http://www.faehre.de
angielski: https://www.faehre.de/sprachen/english/booking/


W podróży po Szlezwiku-Holsztynie
niemiecki: https://www.sh-tourismus.de
angielski: https://www.sh-tourismus.de/en