marokosklep baner 550

ifm otworzsie 550x150

IBIZA

NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD ŚWIATA

Atzaro to zdecydowanie najpiękniejszy ogród na świecie.
Usytuowany w sercu magicznej Ibizy zapewnia poczucie ciszy, spokoju i harmonijnie komponuje się cudownym otoczeniem .
Majestatyczna postać Buddy tuż przy wejściu jasno określa charakter tego wyjątkowego miejsca.
Tu znajdziesz wytchnienie, tu znajdziesz czas na kontemplacje.
To długa podróż często wgłąb siebie, która sprawi ze na narodzisz się na nowo a samo Atzaro zapamiętasz na zawsze...

Czytaj więcej

W blasku dominikańskiej przygody

W rok 2016 miałem zaszczyt wejść z Podróżnikiem Roku na Świcie – Aleksandrem Doba.Składając sobie życzenia Sylwestrowe rzekł:

„Będziesz eksplorował tę planetę jeszcze mocniej i szybciej niż zwykle a hasło „walizka nierozpakowana” będzie ci przyświecać jak nigdy dotąd. I nie pomylił się. Zaraz po powrocie z Ustronia nad Wisłą byłem już myślami w miejscu wyjątkowym i niepowtarzalnym. Na jednej z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych Wysp Archipelagu Karaibskiego – Dominikanie.

Czytaj więcej
Madryt

MADRYT KULTURALNIE...

Flamenco - to taniec od wieków zakorzeniony w hiszpańskiej kulturze, często nazywany „ikonicznym wyrażeniem emocji i stanu duszy”. Sceniczne show reprezentowane przez demoniczne kobiety z kastanietami wirujące wokół mężczyzn wyśpiewujących pieśni o miłości porusza do żywego. Z reguły składa się z czterech części: cante (śpiew), togue (gra na gitarze), baile (taniec) i palmas (klaskanie).

Czytaj więcej
kuba

Kuba Wyspa Marzeń

Kształtem do złudzenia przypominająca przyczajonego do ataku krokodyla wyspa jest największą w Archipelagu Wielkich Antyli Karaibskich.

I aby w paszczę tego drapieżnika nie trafić należy pamiętać o dwóch porach roku: deszczowej i suchej. Od maja do października na wyspie występują huraganowe wiatry i wilgotność powietrza przekraczająca 85%. Zdecydowanie lepiej zawitać tutaj pomiędzy listopadem a kwietniem, kiedy jest sucho i upalnie.To doskonały czas, aby podziwiać endemiczne gatunki fauny i flory. A jest co. Począwszy od kolczastego melokaktusa, poprzez drzewa o zwisających korzeniach zwanych „ jaguey” a skończywszy na wyjątkowych palmach „yuraguana”. Wszystkie te prawdziwe cuda natury spotkać można wyłącznie na Kubie. Podobnie jak najmniejszego ptaka świata zwanego kolibrem hawańskim, którego waga nie przekracza 2 gramów czy 4 milionów nietoperzy ukrytych w górskich jaskiniach.

Czytaj więcej